Automatik vs. manualni mjenjac

Stranica 7 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Automatik vs. manualni mjenjac

Postaj by Teo on sub lis 17, 2015 2:53 pm

Nikad nisam vozio automatik tako da ne mogu reći što mi je bolje. Nisam još usporedio. Razz
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7201
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 40
Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by diabolik. on sub lis 17, 2015 5:10 pm

Mihovil je napisao/la:

Nema tog vozača koji ce šaltati bolje, pravovremenije i brže od dobrog automatika (AKA DSG), nema.

Glupost pišeš. Vozač šalta automatika.
Gasom.
Lagano pritišće i popusti kad oće da automatik prebaci i automatik će to i učiniti, ili pritisne do daske i automatik će "sportski" šaltati itd itd itd...
Autmatik vam je u svakome slučaju bolji, a većina automatika vam ima i opciju manuelnog šaltanja, pa ko kako voli tako i izvoli Very Happy
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 6087
Reputacija Reputacija : 553
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
74 / 99974 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by balkanez on pon lis 19, 2015 8:51 am

Gabriel je napisao/la:mene više zanima gdje je imao priliku u naglom kočenju šaltati iz 4. u 2. brzinu, odnosno kočiti motorom...i to da bi poboljšao učinkovitos kočnicama kiša

Par puta sam izvukao zivu glavu jer sam naglo kocio i usput saltao iz 4 u drugu ili 5 u trecu i brze zakocio a par puta me to izvuklo opasno kad mi je auto proklizao, tako da ...
balkanez
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 25.05.2015
Broj postova : 244
Reputacija Reputacija : 10
Godina imam : 29
Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Gabriel on pon lis 19, 2015 12:38 pm

to je moguće u situacijama gdje moraš naglo kočiš da izbjegneš jednog pa naglo ubrzati da izbjegneš drugog, ali i u tom slučaju automatik brže reagira, u suprotnom moj dobronamjeran savjet ti je da si pod hitno servisiraš kočnice
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2404
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Gabriel on pon lis 19, 2015 1:15 pm

uostalom da ne trkeljam bez veze, evo ti test ubrzanja i kočenja sa automatic dsg mjenjačem na passatu b8 2,9 BiTDI

ak ti se neda sve gledati, pogledaj barem od 2,00 minuta do kraja smajlić
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by rider331 on pon lis 19, 2015 1:45 pm

Možda bi bilo najbolje da samo zovneš auto mobitelom i kad dođe sjedneš na zadnje sjedalo i kažeš mu adresu a on te sam odveze do odredišta stane da iziđeš a on ode i parkira se negdje i plati parking.

rider331
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 06.07.2009
Broj postova : 3626
Reputacija Reputacija : 313
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by eva kant on pon lis 19, 2015 2:41 pm

za to postoji taxi..
a automatik je zakon..Very Happy

Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18715
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
92 / 99992 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Gabriel on pon lis 19, 2015 3:37 pm

rider331 je napisao/la:Možda bi bilo najbolje da samo zovneš auto mobitelom i kad dođe sjedneš na zadnje sjedalo i kažeš mu adresu a on te sam odveze do odredišta stane da iziđeš a on ode i parkira se negdje i plati parking.
svatko ima nešto što se njemu sviđa i to je ok, ali ovdje navedeni argumenti ne drže vodu, ja ne želim nikoga ubjeđivati da je automatik bolji, ja samo govorim da je meni bolji, isto tako ja ne želim tvrditi da je auto VW passat najbolji na svijetu ali ja osobno bih uvijek, ako bih bio u mogućnosti, izabrao upravo VW passat ispred bilo kog mercedesa, bembare, poršea...itd.
eva kant je napisao/la:za to postoji taxi..
a automatik je zakon..Very Happy
to je to, tako puno rečeno u tako malo riječi,
vidi se da nisi političarka Very Happy
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by balkanez on uto lis 20, 2015 6:27 am

Cuj testovi na pasatu, nikad nisam priznao i nikad necu nikakvog das auto prometala. I kada sam davno govorio da je golf i ostali proizvodi laziraju ispuh svi se smijali, a pogle sad, wv u banani jer je ispalo da stvarno i laziraju aute.

A kaj se tice mojih kocnica, to nema nikakve veze ukoliko je podloga sjebana i dogodi ti se pizdarija u kojoj moras zakocit odmah. Al no dobro, imamo razlicito stajaliste i to je to
balkanez
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 25.05.2015
Broj postova : 244
Reputacija Reputacija : 10
Godina imam : 29
Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Gabriel on uto lis 20, 2015 7:43 am

to sa pravarama na testiranjima je nešto što su napravili a nikako nisu smjeli i treba da odgovaraju i da plate za to, ali to je neka druga tema.

što se kočenja tiče, ne shvaćam dio u kojem ako imaš ispravne kočnice na autu i kočiš maksimalnom snagom, znači da istovremeno koče sva 4 kotača maksimalnom silom prianjanja na podlogu, tu mogu pomoći bolje kočnice, kvalitetnije gume...ali kočenje motorom...ne, sorry ali to jednostavno nema veze s'vezom
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by rider331 on uto lis 20, 2015 11:35 am

Gabriel je napisao/la:
svatko ima nešto što se njemu sviđa i to je ok, ali ovdje navedeni argumenti ne drže vodu, ja ne želim nikoga ubjeđivati da je automatik bolji, ja samo govorim da je meni bolji, isto tako ja ne želim tvrditi da je auto VW passat najbolji na svijetu ali ja osobno bih uvijek, ako bih bio u mogućnosti, izabrao upravo VW passat ispred bilo kog mercedesa, bembare, poršea...itd.

Tako je! Slažem se u potpunosti! Tako i ja volim mjenjač u desnoj ruci, volim kvačilo na lijevom stopalu. Dali je bolji ručni ili automatski mjenjač ovisi od pojedinca do pojedinca. Osobno nisam ljubitelj pretjerane elektronike i automatike. Međutim opet to je moj slučaj..

A što se tiče kočenja, mislim da su kočnice + stanje kočnica abs + stanje gume + stanje cesta + brzina kretanja + nagib ceste presudni kojom brzinom će se auto i kako zaustavljati.
Ovisi o puno faktora. Mislim da motor pomaže jako malo u naglom kočenju. Jednino kad se spuštaš nizbrdo pa lagano neka motor koći.

Ventilirani keramički diskovi promjera 397mm , širok 40 mm sa 6 keramičkih klipnih čeljusti auto od 1300 kila zaustavlja sa 400 km/h na nulu za 10 sekundi!! oko 28m sa 100 na nulu
Radi se o koenigsegg-u one. Ima 19' čelične felge presvučene u karbonska vlakna naprijed i 265 gume što nie nešto strašno veliko za tu pilu ali zato disk popunjava skoro cijelu felgu i koći kao blesav! Mislim da motor tu nema što kočiti, pogotovo kad je zadnji pogon. Prednje koče, zadnje isto ali ne koliko i prednje kočnice!

rider331
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Gabriel on uto lis 20, 2015 7:42 pm

rider331 je napisao/la: Mislim da motor pomaže jako malo u naglom kočenju. Jednino kad se spuštaš nizbrdo pa lagano neka motor koći.
upravo tako, ali ovo drugo se ne naziva naglim kočenjem, a i to kočenje motorom osim u ekstremnim situacijama nije preporučljivo, pod ekstremnu situaciju podrazumjevam situaciju ako otkažu kočnice pa se uspiješ na vrijeme snaći da bi šaltao u nižu brzinu pri čemu, opet, dolazi do razaranja prijenosa pa čak i motora ukoliko je velika brzina i naglo prebacivanje u niži stupanj prijenosa.
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on uto lis 20, 2015 8:38 pm

dali je to bitno? mi vintage tipovi preferirat će mo manualni mjenjač , ali cesta nije pista i u redovnom saobraćaju u skoroj budućnosti prevladat će automatik, a Amerika je dokaz!
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27701
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
700 / 999700 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by rider331 on sri lis 21, 2015 6:11 am

Gabriel je napisao/la:
upravo tako, ali ovo drugo se ne naziva naglim kočenjem, a i to kočenje motorom osim u ekstremnim situacijama nije preporučljivo, pod ekstremnu situaciju podrazumjevam situaciju ako otkažu kočnice pa se uspiješ na vrijeme snaći da bi šaltao u nižu brzinu pri čemu, opet, dolazi do razaranja prijenosa pa čak i motora ukoliko je velika brzina i naglo prebacivanje u niži stupanj prijenosa.

Da, prebacivanje u dvije niže brzine bez dodavanja gasa (bez dodavanja okretaja na koje se motor vrti na toj brzini) je razaranje prijenosa. Veliko opterećenje je i na motor. Ali takvo šaltanje eto pomaže pri naglom ubrzavanju, stisneš kvačilo napucaš gas i baciš dvije niže, ovisi opet koliko brzo ideš naravno..
Tako sam motor znao šaltati iz 6 u 3 brzinu kad mi dosadi kolona ispred mene. Ali ni na njemu nikad nisam kočio motorom. Nisu dva diska na prednjem kotaču bez veze.

tanuki je napisao/la:dali je to bitno? mi vintage tipovi preferirat će mo manualni mjenjač , ali cesta nije pista i u redovnom saobraćaju u skoroj budućnosti prevladat će automatik, a Amerika je dokaz!

Ameri nemaju pojma vozit ako mjenjač nije automatski.

rider331
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Optimyst on ned lip 11, 2017 9:00 am

Automatik je zakon.
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
168 / 999168 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Mihovil on ned lip 11, 2017 2:43 pm

Sve bi se babe s tim slozile.
Mihovil
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 08.02.2014
Broj postova : 2132
Reputacija Reputacija : 204
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
37 / 99937 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Stevo Largo on pon lip 12, 2017 7:42 pm

ja bi lupal u prazno tražeći kvačilo na automatiku garantiram Very Happy
Stevo Largo
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 15.02.2010
Broj postova : 4115
Reputacija Reputacija : 371
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
20 / 99920 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by zbracun on uto lip 13, 2017 2:22 pm

I ja. Lijeva noga i desna ruka su besposleni, pa bi bilo i dosadno vozit. Možda kad bum imal 90 godina mi se i dopadne.
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2521
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 62
Započeo/la tema :
3 / 9993 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content