Svinjska gripa

Stranica 10 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Bojite li se svinjske gripe?

38% 38% 
[ 5 ]
15% 15% 
[ 2 ]
15% 15% 
[ 2 ]
23% 23% 
[ 3 ]
8% 8% 
[ 1 ]

Ukupno glasova : 13

Re: Svinjska gripa

Postaj by GUSTI on uto pro 15, 2009 9:50 am

evitaa je napisao/la:Evo opet jedne tragične vijesti o posljedicama n1h1

Curica se razboljela i umrla istog dana
pa nigdje ne piše da je riječ o svinjskoj gripi. samo se insinuira.

Navodno su djecu koja su išla u vrtić s djevojčicom hitno cijepili kako bi spriječili širenje bolesti.

opet samo pretpostavke. danas stvarno svako može napisat članak.
GUSTI
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 23.09.2009
Broj postova : 1332
Reputacija Reputacija : 130
Godina imam : 34
Započeo/la tema :
21 / 99921 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by THUNDER_DINIX on uto pro 15, 2009 9:53 am

ova gripa je vec postala van mode Very Happy mislim da bi sad neku novu trebali izmislit Laughing

Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35848
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 27
Započeo/la tema :
889 / 999889 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Blue Bane on uto pro 15, 2009 9:57 am

U Holandiji se siri kozji grip. Ono zbog cega mnogi Holandjani strahuju za sopstveno zdravlje nije svinjski, vec kozji grip! bbbb
Blue Bane
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 03.12.2009
Broj postova : 2779
Reputacija Reputacija : 796
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by THUNDER_DINIX on uto pro 15, 2009 9:59 am

ma svasta ima danas....

Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)

Započeo/la tema :
889 / 999889 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Neu on sub sij 16, 2010 3:42 pm

Nakon djeteta i majka podlegla svinjskoj gripi

23-GODIŠNJA K.S. zaražena svinjskom gripom preminula je u subotu ujutro nakon jednomjesečne borbe za život.

Mlada trudnica hospitalizirana je u 24. tjednu trudnoće u Kliniku za infektivne bolesti "Dr. Fran Mihaljević" te je zbog minimalnog rada pluća četiri tjedna provela priključena na respirator i aparat ECMO.

U utorak je prestalo kucati srce njezinog nerođenog djeteta te su je ginekolozi morali poroditi, a nekoliko dana kasnije i sama je podlegla bolesti. K.S. ima dvije kćeri od dvije i četiri godine.

Svjetska zdravstvena organizacija vrši reviziju svog upravljanja pandemijom svinjske gripe

SVJETSKA zdravstvena organizacija izvršit će reviziju svog upravljanja pandemijom svinjske gripe, prvom pandemijom gripe u zadnjih 40 godina, nakon optužbi da je preuveličala opasnost kako bi pogodovala farmaceutskim kompanijama.

Glasnogovornica SZO-a Faleda Chaib rekla je danas novinarima: "Kritike su dio ciklusa pandemije. Očekujemo, štoviše potičemo kritike i priliku da o njima raspravimo", rekla je, dodavši kako će reviziju vršiti nezavisni stručnjaci i kako će rezultati biti predstavljeni javnosti. Nije rekla kad će revizija biti izvršena ni koji stručnjaci će sudjelovati u njoj.

Vijeće Europe počinje istragu

Zadnja najava bila je ona Vijeća Europe, koje je reklo da će istražiti jesu li javne zdravstvene radnike na nepotrebno kupovanje zaliha cjepiva protiv svinjske gripe naveli proizvođači cjepiva. Cjepivo su diljem svijeta izrađivale sve najveće svjetske tvrtke - Pfizer, GlaxoSmithKline, Sanofi-Aventis, Novartis, ali i brojne manje nacionalne kompanije.

Nekoliko država diljem svijeta trenutno smanjuje ili ukida narudžbe novih doza cjepiva, jer sve više postaje jasno da zaraza, koja je proglašena prvom pandemijom gripe u zadnjih 40 godina, nije tako opasna, raširena niti smrtonosna kao što se mislilo.

Polaganje računa

Sljedeći tjedan će na sastanku upravnog odbora SZO-a pojedine zemlje imati priliku organizaciji postaviti sva pitanja koja ih muče. Glavni virolog za gripu SZO-a, Kenji Fakuda, 18. siječnja će dati izvještaj odboru.

SZO se trenutno najviše bavi dobavljanjem cjepiva nerazvijenim i zemljama u razvoju, koje si ne mogu priuštiti nabavku. Prošli je tjedan cjepivo dostavljeno Mongoliji i Azerbejdžanu, a očekuje se dostava cjepiva u još 95 zemalja. Donacijama se nadaju prikupiti dovoljno cjepiva za pokrivanje 10 posto populacije u svakoj od nerazvijenih zemalja.

Dosad je svinjska gripa laboratorijski potvrđeno odgovorna za smrt 12,799 ljudi, iako se pretpostavlja da je stvarni broj puno veći, a očekuje se da će proći nekoliko godina prije nego se bude moglo sastaviti prave brojke.

Izvor:index.hr

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86924
Reputacija Reputacija : 4928
Godina imam : 28
Započeo/la tema :
999 / 999999 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by scorpio57 on sub sij 16, 2010 4:03 pm

Ne čita mi se sve ali mislim da je to napuhano da bi farmaceutska industrija procvjetala
pročitao sam da Hrvatska hoće prodati cjepivo koje je kupila.Ma dajte ptičja gripa niko neće kokoši,svinjska svi mažu po pečenkama,Pa oko 200 000 ljudi godišnje umre od obične gripe hmm neznam jel baš 200 000 ali je jako puno
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 59
Započeo/la tema :
65 / 99965 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by evitaa on pet sij 29, 2010 8:50 am

Svinjska gripa je nestala kao da je i nije bilo , a interesantno da o toj počasti koja se proširila na cijeli svijet i dalje nema malo detaljnijih znanstvenih opisa.A svinjska gripa kao spoj triju vrsta gripe bi trebala biti sigurno izazov za znanstvenike a o njoj nema ni najosnovnijih podataka , kada se posjavio prvi puta , kod koga se pojavio , koliko je termostabilan.A zanimljivo je da je kao i kod pojave ptičje gripe (koja je također samo odnekud izronila) pojačana proizvodnja Tamiflu cijepiva , mada su liječnici sumnjali u njegovu učinkovitost a mnogo je novca otišlo iz državnih pričuva u opticaj te je došlo do proglašavanja epidemija u državama šiom svijeta.A ptičja gripa , kako je došla tako je i prošla čim se počelo javno govoriti i pisati da Tamiflue proizvodi farmaceutska kompanija u čijem je upravnom odboru Donald Rumsfeld, bivši američki ministar obrane.
Isti scenarij se ponovio i sa svinjskom gripom a u sjeni svinjske gripe je ostao događaj tj vijest da je američki predsjednik Obama skinuo oznaku tajnosti s tzv. Bushevih memoranduma. Riječ je o naredbama koje je provodila CIA, a tiču se Iraka, točnije mučenja u Abu Ghraibu.
Možda je upravo ta vijest ostala u sieni jer bi mogla bolje prodrmati svijet od n1h1.
I da , sve više se uvjeravam u točnost tvrdnji Davida Ickea, osim toga on je ove ogađaje opiao puno prije nego su se dogodili isto kao i 11.rujna kada je srušen wtc tj.kada je bankrotirala američka banka.
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 45
Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by JOCA on pet sij 29, 2010 9:11 am

Svi znamo da je taj svinjski grip izmisljena stvar kao i sve prethodne pandemije.To se zna i za svetsku ekonomsku krizu.Sve je vestacko.U Srbiji je od proglasenja pandemije vise ljudi umrlo od obicnog nego od svinjskog gripa.Za to se preko 80% ljudi nije podvrglo vakcinaciji.
Pojedini Americki naucnici su zatrazili istragu o tome ko to podmece lazne pandemije........
To sve govori........
JOCA
Junior
Junior

Registriran/a : 25.01.2010
Broj postova : 598
Reputacija Reputacija : 33
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by THUNDER_DINIX on pet sij 29, 2010 9:13 am

treba na vješala takve debile

Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)

Započeo/la tema :
889 / 999889 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by JOCA on pet sij 29, 2010 9:14 am

Ogromna lova je u pitanju.Kod nas ministar zdravlja izadje na tv i moli ljude da se vakcinisu.......
Kakva glupost,ne zelim i kraj.....
JOCA
Junior
Junior

Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by pustinja on pet sij 29, 2010 11:08 am

svinjska gripa - tko se nije skrio ...... je bio deal
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by eva kant on pet sij 29, 2010 11:15 am

tresla se brda, rodio se miš. Very Happy

Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18715
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
92 / 99992 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Prop on pet sij 29, 2010 11:25 am

Ma no, što je striček prop vika ima tomu miseci i miseci
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 31
Započeo/la tema :
108 / 999108 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Skiper1 on pet sij 29, 2010 11:29 am

JOCA je napisao/la:Ogromna lova je u pitanju.Kod nas ministar zdravlja izadje na tv i moli ljude da se vakcinisu.......

Da, ovo mi je glupo, to moljakanje ljudi da se cijepe.
Ministarstvu zdravstva je duznost nabaviti cjepivo
Ali ovo ministarsko moljakanje i prijetnje (zdrastvenim radnicima) na cjepljenje je glupo. Kao sto mi je i glupo novinarsko seciranje koliko je love propalo jer se nitko nece cijepiti
Na ljudima je da se slobodnom voljom cijepe a to sto ti isti ljudi nisu svinjsku gripu prepoznali kao prijetnju je sasvim druga prica.
Po novinarima, da se nije nabavilo cijepivo bilo bi lose, sa bombasticnim naslovima tipa "tisuce ljudi umiru a ministar Milinović ladi jaja", kad se cjepivo nabavilo opet bombasticni naslovi koliko tisuca kuna propada
Skiper1
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 29.09.2009
Broj postova : 262
Reputacija Reputacija : 39
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by eva kant on pet sij 29, 2010 11:32 am

na kraju je najpametnija ispala ona poljska ministrica zdravlja, koja je odbila nabaviti to cjepivo.

Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18715
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
92 / 99992 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Prop on pet sij 29, 2010 11:34 am

Ženska je carica, legenda!!
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 31
Započeo/la tema :
108 / 999108 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by JOCA on pet sij 29, 2010 1:49 pm

Skiper1 je napisao/la:
JOCA je napisao/la:Ogromna lova je u pitanju.Kod nas ministar zdravlja izadje na tv i moli ljude da se vakcinisu.......

Da, ovo mi je glupo, to moljakanje ljudi da se cijepe.
Ministarstvu zdravstva je duznost nabaviti cjepivo
Ali ovo ministarsko moljakanje i prijetnje (zdrastvenim radnicima) na cjepljenje je glupo. Kao sto mi je i glupo novinarsko seciranje koliko je love propalo jer se nitko nece cijepiti
Na ljudima je da se slobodnom voljom cijepe a to sto ti isti ljudi nisu svinjsku gripu prepoznali kao prijetnju je sasvim druga prica.
Po novinarima, da se nije nabavilo cijepivo bilo bi lose, sa bombasticnim naslovima tipa "tisuce ljudi umiru a ministar Milinović ladi jaja", kad se cjepivo nabavilo opet bombasticni naslovi koliko tisuca kuna propada

Ne znam kako je kod vas ali kod nas ako ne zelis da primis vakcinu moras da se potpises.Oni sad sebe cuvaju u slucaju da se nekome nesto desi......
Ja sam odbio da se potpisem i prete mi nekakvom prijavom.
Pre par dana sam morao u skolu da idem da se izjasnim da li ce klinac da primi vakcinu ili ne ........
Sve same budalastine...
JOCA
Junior
Junior

Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Skiper1 on pet sij 29, 2010 6:21 pm

Srecom, obicne ljude pustaju na miru, ali su zaprijetili otkazom zdrastvenim radnicima ukoliko se ne cijepe
Skiper1
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 29.09.2009
Broj postova : 262
Reputacija Reputacija : 39
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Isplivao dokaz: Svinjska gripa je – prevara stoljeća!

Postaj by Neu on pon lip 07, 2010 8:16 pm

Isplivao dokaz: Svinjska gripa je – prevara stoljeća!

Trojica vodećih stručnjaka Svjetske zdravstvene organizacije bila su u sukobu interesa prilikom stvaranja panike oko svinjske gripe. Upitan jesmo li prevareni i namamljeni na masovnu kupovinu Tamiflua, liječnik Mirando Mrsić odgovara: 'Mislim da da.'

Istraživanje British Medical Journala i Ureda za istraživačko novinarstvo (Bureau of Investigative Journalism) otkrilo je kako su trojica stručnjaka Svjetske zdravstvene organizacije dr. Fred Hayden (University of Virginia), dr. Arnold Monto (University of Michigan) i dr. Karl Nicholson (Leicester) dobivali novac od farmaceutskih kompanija koje proizvode lijekove protiv virusa tzv. svinjske gripe.

Kako piše britanski Guardian, doznalo se da su oni bili na platnoj listi nekoliko kompanija koje su financirale njihova istraživanja i plaćale ih u zamjenu za konzultantske usluge, a SZO je slušao savjete te trojice stručnjaka i u jeku priče o virusu A (H1N1) pozvao vlade svih zemalja da naprave zalihe cjepiva.

U pojedinim državama već ova se vijest tretira kao dokaz o onome što se tek naslućivalo jesenas – da je svinjska gripa prevara stoljeća!

'Mislim da smo prevareni'

Dok čekamo komentar Ministarstva zdravstva na ovaj skandalozni sukob interesa za koji se sumnja da je u sezoni gripe farmaceutima priskrbio vrtoglavih sedam milijardi dolara, razgovarali smo s jednim od stratega SDP-ove zdravstvene politike, Mirandom Mrsićem. Upitan jesmo li prevareni i namamljeni na masovnu kupovinu Tamiflua, odgovara:

Propalo nam cjepivo vrijedno 15 milijuna kuna (06.04.2010.)više
"Mislim da da. Ostaje činjenica da su o pandemiji govorili relevantni stručnjaci i moramo vidjeti jesu li te pretpostavke bile matematičke ili stvarne. No, vrlo je moguće da su se zaigrali zbog toga što su u strahu velike oči pa je to dovelo do nepotrebnih gubitaka u zdravstvu", kaže Mrsić.

Zgrožen je sukobom interesa u kojem su se našli savjetnici u SZO-u.

"Apsolutno osuđujem bilo kakvu mogućnost da netko utječe na mišljenje stručnjaka, pogotovo s financijskim interesom. To je potrebno maksimalno sankcionirati jer baca sjenu na sve – i na zdravstvene stručnjake i na farmaceute", kaže Mrsić.

Napomenimo da je u svijetu od virusa tipa A (H1N1) umrlo oko 18 tisuća ljudi, što je manje nego što umire od virusa sezonske gripe.

'Izmišljene bolesti'

S tim u vezi upitali smo ga i za mišljenje o knjizi Lijekovi ili priča o obmani, internistice Lidije Gajski, koja tvrdi da su osteoporoza i povišeni kolesterol u najvećoj su mjeri umjetno stvorene, izmišljene bolesti.

"Zanimljiva knjiga koja ukazuje na velik problem u zdravstvu – odnos liječnika i farmaceuta. Otvara mnoga pitanja, ali odgovori nisu samo u ovoj knjizi. Jasno je da treba postaviti granice i kontrolu, ali treba napomenuti i da su lijekovi doveli do produljenja životnog vijeka. Te bolesti nisu izmišljene, ali ćemo se sljedeće godine, kada ćemo uvidjeti da nije sve plativo u zdravstvu, vjerojatno početi razmišljati koju ćemo razinu kolesterola liječiti", kaže Mrsić.

Net.hr

KOJA HEBENA GAMAD. cici

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Započeo/la tema :
999 / 999999 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by H[a]D on pon lip 07, 2010 9:15 pm

Kao što sam rekao već prije, nabijem i njih i njihovo cjepivo na racku
H[a]D
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 21.08.2009
Broj postova : 1277
Reputacija Reputacija : 73
Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Amyicha on uto lip 08, 2010 8:22 am

ahahahahaha jadni oni koji su se cijepili. a budala. zato ja nikada ne vjerujem u te gluposti. pa čak ne vjerujem ni u onu ptičiju. ne vjerujem da je ta ptičija ikada postojala kao i ta svinjska. hvala Bogu u mojoj obitelji se nitko nije cijepio protiv svinjske =)
Amyicha
Domaćica foruma Amy
(Pozerica, fan od Britney)

Registriran/a : 23.08.2009
Broj postova : 19367
Reputacija Reputacija : 910
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
113 / 999113 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by scorpio57 on uto lip 08, 2010 9:08 am

Farmaceuti plaćaju
ministre zdravsta i vlade da siju paniku,a oni uzimaju pinku
ja nikada nisam vjerovao u te p**ije.Da se mene pita Milanoviću
i cijeloj vladi nebi davao kn.plaće dok nevrate bačeno cjepivo.
Eto našta se lova baca i sada nek mi netko kaže da nisu znali
da je to sve izmišljeno.
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 59
Započeo/la tema :
65 / 99965 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Neu on ned sij 06, 2013 9:56 am

NA POMOLU NOVA EPIDEMIJA? Dvije Kineskinje umrle od virusa svinjske gripe u Pekingu

Virus je H1N1 je virus "svinjske gripe" odgovoran za pandemiju koja je 2009. godine počela u Meksiku i Sjedinjenim Državama i proširila se po svijetu. Prema službenim podacima Svjetske zdravstvene organizacije broj preminulih u svijetu od te bolesti je bio oko 18.500, a druga istraživanja broj umrlih od svinjske gripe procjenjuju od 280.000 do 580.000 osoba. Izvor: jutarnji.hr

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Započeo/la tema :
999 / 999999 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content