Invalidi i invalidnost

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Invalidi i invalidnost

Postaj by Neu on pon pro 22, 2008 9:31 pm

Što miste o sobama sa invaliditetom?

Dali ih žalite?

Rugate li im se?

Koji je oblik invalidnosti za vas najteži?

Zadnja promjena: Neukrotiva; pet sij 08, 2010 3:58 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86924
Reputacija Reputacija : 4928
Godina imam : 28
Započeo/la tema :
999 / 999999 / 999

[Vrh] Go down

Re: Invalidi i invalidnost

Postaj by ivanna on ned sij 11, 2009 6:15 pm

nikada se ne bih mogla nekome rugati,niti zbog izgleda niti zbog invaliditeta.da li htreba žaliti? ovisi,ali u principu ne,treba im pomagati.privatno,zadnje što sam učinila sa svojom kčeri i djecom iz njenog razreda;odnijeli smo slatkiše i igračke koje smo sami sakupili i umotali u jedan dom za djecu sa posebnim potrebama.i kada bi većina nas bar jednom otišla na takvo mjesto shvatila bi koliko su i takvi mali-veliki ljudi posebni i dragi.
ivanna
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 132
Reputacija Reputacija : 0
Godina imam : 45
Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by House on ned sij 11, 2009 7:00 pm

žao mi ih je

House
Trajno baniran/a

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 6097
Reputacija Reputacija : 434
Započeo/la tema :
390 / 999390 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by mrkyblu on pon sij 26, 2009 6:57 pm

svaki oblik invaliditeta je tezak na svoj nacin .Netko npr. bez ruke je totalno nesposoban za ista i to mu je najtezi oblik invaliditeta a netko drugi bez ruke moze sve kao i da je ima jer je razvio rad nogom i sl......Invalidi su ljudi kao i svi mi ostali i ono sto im najmanje treba u zivotu je nase sazaljenje.Ono sto im treba je nasa pomoc , razumjevanje i potpora i kad god i kako god mogu trudim se i pruziti im to.
mrkyblu
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 1482
Reputacija Reputacija : 40
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
165 / 999165 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Neu on pon lip 22, 2009 8:36 am

Sležem se sa mrky ^^

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Započeo/la tema :
999 / 999999 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by evitaa on sub ruj 26, 2009 6:34 pm

Na osobe sa invaliditetom gledam isto kao i na zdrave osobe.Kada se nađem u situaciji da trebam pomoći,učinim to bez razmišljanja.Invalidnim osobama i je fizička pomoć najvažnija (ako se ne radi o ment.bolesti)jer su mentalno razvijeni kao i ostali ljudi tako da mi se čini da ih netreba žaliti.Ja se grozim ljudi koji ismijavaju ili na bilo koji način degradiraju osobe sa invaliditetom,i svoju sam djecu od najmanjih nogu učila da su to osobe isto kao mi,ali različitih potreba i i istoga shvačanja te da se nikada ne zagledaju i okreću za njima,a kamoli da se smiju ili izruguju.
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 45
Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by walter on uto ruj 29, 2009 8:17 pm

evitaa je napisao/la:Na osobe sa invaliditetom gledam isto kao i na zdrave osobe.Kada se nađem u situaciji da trebam pomoći,učinim to bez razmišljanja.Invalidnim osobama i je fizička pomoć najvažnija (ako se ne radi o ment.bolesti)jer su mentalno razvijeni kao i ostali ljudi tako da mi se čini da ih netreba žaliti.Ja se grozim ljudi koji ismijavaju ili na bilo koji način degradiraju osobe sa invaliditetom,i svoju sam djecu od najmanjih nogu učila da su to osobe isto kao mi,ali različitih potreba i i istoga shvačanja te da se nikada ne zagledaju i okreću za njima,a kamoli da se smiju ili izruguju.

rep+
walter
Domaćin foruma
Domaćin foruma

Registriran/a : 27.08.2009
Broj postova : 5451
Reputacija Reputacija : 584
Godina imam : 48
Započeo/la tema :
80 / 99980 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Neu on pet sij 08, 2010 3:59 pm

ne znam što je gore biti slijep ili nepokretan, ako si slijep ne vidiš sve oko sebe, a ako si nepokretan ne možeš ići gdje želiš i raditi šta želiš i ovisan si odmah o nečijoj pomoći.

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Započeo/la tema :
999 / 999999 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Blue Bane on pet sij 08, 2010 4:54 pm

neu, bravo! Pre nekoliko dana sam hteo da postavim temu! gore
Ja ne cujem, izgubio sam sluh kada sam imao 1 god. imam puno iskustva s osobom s invaliditetom. Zadovoljan sam, diplomirao sam na Akademiji umetnosti, predajem deci sa posebnom potrebom...
Isto tako susret s osobom s invaliditetom moze biti jedno potpuno novo iskustvo...
Biti slep nije tesko, njihov dodir kao vid.
Zamilsi kako izgleda biti gluv/slep? Video sam u Rimu, srecni su! Ostao sam bez daha kako su zadovoljni i uslovi su najbolji nego ovde!
I pobedio me je na sahu u Madridu jer nista ne vidi i ne cuje! Pratio je svaki moj potez, drzao je moju ruku gde stavim figuru. Zanimljivo, zar ne?
Svaka osoba sa invaliditeom je aktivna bez obzira na sve! Sportisti, studenti, bankari, slikari...itd.
Al, ovde je jako lose nego u Evropi sto imaju puno predrasuda...

Razbijmo predrasude!
Blue Bane
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 03.12.2009
Broj postova : 2779
Reputacija Reputacija : 796
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Neu on pet sij 08, 2010 5:33 pm

svaka čast bane, ponosna sam na tebe, ja sam isto kao mala tjela predavati likovni.
i jako je lijepo što radiš sa djecom sa posebnim potrebama.

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Započeo/la tema :
999 / 999999 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Blue Bane on sub sij 09, 2010 3:18 pm

hvala smajlić

U Rimu,bio sam zapanjen kad sam video kako mala cujuca deca i deca sa ostecenim sluhom komuniciraju gestom bez problema u skoli, zajedno sede na klupi!
Skidam im kapu!
Blue Bane
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sub sij 09, 2010 3:24 pm

Blue Bane je napisao/la:neu, bravo! Pre nekoliko dana sam hteo da postavim temu! gore
Ja ne cujem, izgubio sam sluh kada sam imao 1 god. imam puno iskustva s osobom s invaliditetom. Zadovoljan sam, diplomirao sam na Akademiji umetnosti, predajem deci sa posebnom potrebom...
Isto tako susret s osobom s invaliditetom moze biti jedno potpuno novo iskustvo...
Biti slep nije tesko, njihov dodir kao vid.
Zamilsi kako izgleda biti gluv/slep? Video sam u Rimu, srecni su! Ostao sam bez daha kako su zadovoljni i uslovi su najbolji nego ovde!
I pobedio me je na sahu u Madridu jer nista ne vidi i ne cuje! Pratio je svaki moj potez, drzao je moju ruku gde stavim figuru. Zanimljivo, zar ne?
Svaka osoba sa invaliditeom je aktivna bez obzira na sve! Sportisti, studenti, bankari, slikari...itd.
Al, ovde je jako lose nego u Evropi sto imaju puno predrasuda...

Razbijmo predrasude!

cestitam blue bane...ajd ako ti nije tesko mozes li mi reci kako si ostao bez sluha..i ja sam kada sam imao 3 godine ostao bez sluha..ja sam obolio od meningitis i on mi je samo sluh ostetio....na desno uho ostećenje mi je za 90% a na lijevo 50%...isao sam 12 godina na govorne vjezba u osijeku i 1 godisnje u zagrebu na kontrolu..u pocetku sam isao cesto skoro 4-5 puta dnevno..onda svake godine sve manje i manje.
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Blue Bane on ned sij 10, 2010 1:29 pm

Hvala.
isto kao i ti. Od meningitis sam izgubio sluha. Na desno mi je mrtvo, 100% a na levo 90%, kada nosim digitalni slusni aparat, 60%. Dobro govorim, al ne precizno! Jos vezbam s tim.
Takodje i gestovni jezik. gore Taj gest je univerzalni jezik, bez problema pricam sa strancima iz inostranstva. Kao mali, bio sam u Zagrebu na kontrolu...zavrsio sam specijalnu skolu JOVAN POPOVIC u Novom Sadu, onda sam upisao srednju skolu za dizajn i diplomirao sam na Akad.umetnosti kao prof.likovnog vaspitanja kao prva osoba sa ostecenim sluhom... to je to!
Vidim da dobro pises, jesi li nagluv ili gluv? Gluv sam.
Zavisi koliko gluvi lose pisu, tako su ostali polupismeni jer ne vole da citaju knjige... No
Blue Bane
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto sij 26, 2010 1:31 am

grrr...sory sto nisam ti prije pisao...neznam kako to da nije izbacilo kao odgovoreni post... Mad bemu i ovom forumu..Ovako sto se tice valjda sam gluh Very Happy dakle pisanja i čitanje mi ide odlicno...da ne citam nebi ni znao tako lako pisati..lakse mi je pisati nego govoriti...Jer jos nisam naucio pravilno pričati...Imam dosta problema sa izgoravanje č,ć, jer tesko razlikujem..A i recimo kada trebam sastaviti neke rečenice takoder sa malo izgubim,,recimo koje su komplicirane rečenice... i recimo cesto znam pobrkati idem u školi/školu ... i tako... A sta je jest...Jbg...Kako mi je drago čuti za nekoga tko je zavrsio fakulteta...odmah mi je lakse...ja nisam isao u skolu za gluhe,odmah su me upisali osnovnu skolu i zavrsio sam srednju skolu za mehanicara poljoprivredne mehanizacije...htio sam dalje na faks,nesto kao mehatronika,ili nesto u vezi mehanizacije...Ali tako je kako jesto...Jer sam rano ostao bez oca,(sa 15 godina)morao sam preuzeti sve poslove u vezi poljoprivrede..i tako da jednostavno nisam bas imao volju ni za srednju a kamoli na faks..
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by scorpio57 on uto sij 26, 2010 10:14 am

Teško je tim osobama ali ih ne žalim jer poznam ih dosta i ako to primjete
još gore im je.Ruganje-nikad nisam ni pomislio.Koji oblik invalidnosti-pa osobno
za mene slijep čovjek.Sve te ljude treba uključiti u društvo dajući im zaposlenja
u okvirima njihovih mogučnosti no za sada je to koda nas utopija.Čitali ste ili
čuli za slučaj branitelja iz Vrbanje koji je doživio moždani udar i pao sa bicikla i
ostao nepokretan,žena ga napustila,socijalna skrb-briga njih,čovjek živio od
1000 opskrbnine i da nije bilo dobrih susjeda davno bi umro i evo danas čitam
da mu je nađen smještaj u privatnom domu.On je još imao i sreće jel su mediji
to prenijeli a koliko je takvih u Hrvatskoj.
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 59
Započeo/la tema :
65 / 99965 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Amyicha on ned ruj 02, 2012 12:57 am

iskreno žao mi je takvih ljudi, nekada se postavim u njihovu situaciju, i iskreno nikada ne bih mogla tako živjeti. divim se onima koji su i dalje sretni ma unatoč tome kakav invaliditet imali. nikada se nikome ne bih mogla rugati. ja mislim da je najteže kada si u kolicima. niti možeš kud hoćeš i kako hoćeš. uglavnom kada nemaš doslovno noge, kada ne možeš na njih, kao da i ne živiš. ali oni ljudi koji se mogu nositi s time baš normalno ja im se divim. kod nas je čovjek na folkloru koji je naš voditelj invalid u kolicima je. on je i dalje nasmijan, kao da može normalno hodati kao i mi. kao da nije doslovno zakinut što se tiče hodanja.
Amyicha
Domaćica foruma Amy
(Pozerica, fan od Britney)

Registriran/a : 23.08.2009
Broj postova : 19367
Reputacija Reputacija : 910
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
113 / 999113 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content