Raspeće,zašto je došlo do toga i šta vi mislite o tome

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Raspeće,zašto je došlo do toga i šta vi mislite o tome

Postaj by diabolik. on sri stu 02, 2011 6:11 am

U ona vremena je razapinjanje na križ bio uobičajen način kažnjavanja ljudi.
Mnogo ih je bilo razapeto, i prije i poslije, no samo o Jednome se govori i u današnje dane.
Čudno, zar ne?
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 6087
Reputacija Reputacija : 553
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
74 / 99974 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Turrican on sri stu 02, 2011 5:32 pm

tanuki je napisao/la:ja sam negdje proćitao, da su neki židovi, stavljalt ribicu uz sjeme usjeva, tako da su im prinosi bili bolji od ostalih-
to je bila tajna
ma kakva tajna, riba se raspadala i eto prirodnog gnojiva koje je poticalo rast sjemena

Turrican
Tehničar foruma Tury
(Informatičar, zajebant)
Tehničar foruma Tury  (Informatičar,  zajebant)

Registriran/a : 22.02.2009
Broj postova : 5443
Reputacija Reputacija : 1188
Započeo/la tema :
55 / 99955 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on čet stu 03, 2011 8:43 am

ma kakva tajna, riba se raspadala i eto prirodnog gnojiva koje je poticalo rast sjemena
bem te blesavog-
naravno da nije danas tajna-ali onda je bila prije 2000 i kusur godina!
ali to je realna teorija o nastanku kršćana!
dakle-
bogati sloj ratara izdvojio se iz židovske mase- (znak prepoznavanja j bila ta ribica, a onda se sigurno i nisu zvali kršćani - jer isusa još nije bilo, a ni križa)
pokrali , falsificirali židovske svete spise, napisan stari zavjet-
poslje tog je sve krenulo stihijski!
rim je prepoznao lovu, a isus je bio marketinški trik-
napisan je novi zavijet, izmišljen je isus i njegovo raspeće, stvorila se nova religija koja u pokori drži mase-samo iz matrijalnih interesa!
totalno kontradiktorna religija-koja tvrdi da je monoteistička-
a za predmet štovanja ima boga, pa isusa i njegovu majčicu nepojebanu, pa hordu svetaca..., religija koja propagira siromaštvo i pokoru- a duhovni vođe se ponašaju diametralno suprtno!

kada uzmemo za primjer bogatsvo vatikana ili kaptola, pa bogatstvo ostalih krščanskih crkava poput pravoslavne i protestantske- očiglednoje da teorija nije slaba!
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27701
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
700 / 999700 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by jozefk on čet pro 22, 2011 5:59 am

Zasto bas raspece da je bilo nacin na koji je Isus umro jeste na neki nacin simbolika ja mislim. Jer tako su ubijani najveci gresnici i kriminalci. Sta bi danas bio nacin ubijanja najvecih zlocinaca? Elektricna stolica?
Ne znam.
Ali je propocanstvo govorilo da ce biti stavljen medju zlocince.
jozefk
Junior
Junior

Registriran/a : 19.12.2011
Broj postova : 697
Reputacija Reputacija : 133
Godina imam : 41
Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by britania on čet pro 22, 2011 6:40 am

diabolik. je napisao/la: U ona vremena je razapinjanje na križ bio uobičajen način kažnjavanja ljudi.
Mnogo ih je bilo razapeto, i prije i poslije, no samo o Jednome se govori i u današnje dane.
Čudno, zar ne?

tako je...razapinjanje je bilo uobičajen način kažnjavanja u to vrijeme, i samo ime Isus je bilo uobičajeno
britania
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 19.11.2011
Broj postova : 477
Reputacija Reputacija : 40
Godina imam : 44
Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on čet pro 22, 2011 6:49 am

A kako to da rimsko pravo kao temelj građanskog prava nije sačuvalo podatke o suđenju i kazni?
zašto je jedino slovo o isusu u bibliji- a takov brend nije zabilježen nigdje drugdje?
zašto je stari zavjet toliko drugačiji od novog zavjeta?
dali se dokumenti o suđenju isusa kriju u vatikanskoj arhivi ili se možda kriju podaci koji autor ili grupa autora i po čijem nalugu je napisala taj drugi nastavak Božje riječi Wink
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :
700 / 999700 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Neu on ned tra 05, 2015 7:58 pm

neki se sprdaju s religijom pa stavljaju slike križa na kojima se netko ljulja... to je baš ful pretjerano!

glede raspeća, vjerojatno je tada bio takav običaj, da raspu ljude, isus nije bio jeidni kojeg su raspeli.

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86924
Reputacija Reputacija : 4928
Godina imam : 28
Započeo/la tema :
999 / 999999 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Teo on ned tra 05, 2015 8:17 pm

Pribijanje na križ izmislili su Perzijanci oko 300. godine pr. n. e., a usavršili Rimljani 100. g. pr. n. e. to pišem za one koji negiraju o postojanju smrne kazne na križu kod rimljana, a spominju neke druge metode.
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7201
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 40
Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on pon tra 06, 2015 3:27 pm

Neu je napisao/la:neki se sprdaju s religijom pa stavljaju slike križa na kojima se netko ljulja... to je baš ful pretjerano!

glede raspeća, vjerojatno je tada bio takav običaj, da raspu ljude, isus nije bio jeidni kojeg su raspeli.
naravno da ne, ali Isus je jedini, od stvaranje svijeta, od Adama napravljenog od zemlje i Eve od njegovog rebra koji je uskrsnuo u fizičkom obliku,
dakle nestala je njegova lešina a vidjelice su ga vidjele u fizičkom tijelu dan poslije,
ali upitno je ako je uskrsnuo u fizičkom tijelu zašto onda nije i ostao među ljudima u fizičkom obliku ?
u redu je vjerovati, ali šokantno mi je gledati kako je izvitoperena ta ideja početnog kršćanstva!
ja ne vjerujem i to nije moj slobodni izbor, to je stanje svijesti do kojeg sam došao razmišljajući na osnovu svih svojih spoznaja u životu !
volio bi da mogu vjerovati, jer moja nevjera se ne bazira na nikakvom inatu, na mržnji prema Bogu , pa pomalo i zavidim vjernicima koji imaju tu maštu zamisliti taj svijet kršćanskog Boga, raja i pakla, zagrobnog života Wink
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :
700 / 999700 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by zbracun on pon tra 06, 2015 7:00 pm

tanuki je napisao/la:koji je uskrsnuo u fizičkom obliku
dakle nestala je njegova lešina a vidjelice su ga vidjele u fizičkom tijelu dan poslije,
ali upitno je ako je uskrsnuo u fizičkom tijelu zašto onda nije i ostao među ljudima u fizičkom obliku ?

Nije uskrsnuo u fizičkom obliku.
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2521
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 62
Započeo/la tema :
3 / 9993 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on pon tra 06, 2015 10:18 pm

zbracun je napisao/la:

Nije uskrsnuo u fizičkom obliku.
zato onda priča o nestanku tijela ?
naivcima 300 g nakon raspeća Isusa kada je nastalo kršćanstvo ili naivcima danas?
je, možemo reći da je sve napisano u bibliji alegorija, ali koliko se god trudio ja ne razumijem tu alegoriju i neću poricati činjenicu da postoje neki momenti kada se pitam koja je svrha mog postojanja i naravno, za razliku od tebe ja neću naći odgovor, ali nikako me ne zadovoljava ta blesava priča o Bogu, Adamu i Evi, Isusu, raju paklu...
i pomalo zavidim ljudima koji to mogu i u čudu se pitam kada gledam prenose misa, kako tisuće ljudi ponavljaju nijemo molitve napamet naučene i u čudu se pitam zašto sam ja kažnjen i zašto tražim smisao u svemu?
zašto nisam poput svih drugih?
zašto samo ja ne vjerujem kada svi oko mene vjeruju?
i dali bi trebao biti licemjer i reći da i ja vjerujem?
da to bi morao da sam rođen stotinjak godina ranije , jer bi moj život bio nasilno okončan zbog moje nevjere, ali eto i danas me u čudu gledaju kada na čestitke za Uskrs odgovorim:
hvala na lijepim željama, ali znate ja vam ne vjerujem u Boga !
stvarno nemam ništa protiv vjernika, svako ima pravo vjerovati u što god hoće, ali ja nisam nevjernik nikome iz inata, jednostavno sam takav po difoltu ;
moja obitelj jest kršćanska , moja sestra, kada je oboljela posvetila se vjeri, ali eto ja sam valjda nekakav izrod koji sam pročitao i bibliju i knjigu mormona i mogao bi pročitati i talmud i kuran , ali te bajčice me jednostavno ne zadovoljavaju!
ja znam da sam konačan i kada me sutra ne bude, odlazim u ništavilo, a jedino što će od mene ostati jest moje biološko nasljeđe i možda malo duhovno;
možda koja dobra fotka ili glupi napisi na ovom forumu Laughing
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :
700 / 999700 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by zbracun on uto tra 07, 2015 5:12 pm

Tebi svaka čast. Ne izigravaš hamleta, i kako kažeš, zašto bi bio licemjer? Ti si tragač koji još nije našao put koji nekuda vodi, i pomirio si se sa time, a i otvoreno to priznaš, bez obzira na moguće osude nerazumnih ljudi. Da, nerazumnih, jer takvi ništa ne razumiju, samo se povode za nekima, a druge bez razmišljanja osuđuju. U biti, takva je većina, bez obzira na bilo kakvu pripadnost.
Dakle, manipulator energijom (pravi) može u trenutku tijelo razložiti u energiju, bez potrebe za polaganim raspadanjem. Otuda nestanak tijela. Isto tako, nakon uskrsnuća u duhovnom tijelu, sličnom manipulacijom je napravio na kratko to duhovno vidljivim i opipljivim, radi nevjere. Zašto nije bio prepoznat nakon uskrsnuća? Radi toga šta je bio u drugom tijelu, drugačijeg lika, duhovnom, trajnom tijelu.
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2521
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 62
Započeo/la tema :
3 / 9993 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on uto tra 07, 2015 5:33 pm

zbracun je napisao/la:Tebi svaka čast. Ne izigravaš hamleta, i kako kažeš, zašto bi bio licemjer? Ti si tragač koji još nije našao put koji nekuda vodi, i pomirio si se sa time, a i otvoreno to priznaš, bez obzira na moguće osude nerazumnih ljudi. Da, nerazumnih, jer takvi ništa ne razumiju, samo se povode za nekima, a druge bez razmišljanja osuđuju. U biti, takva je većina, bez obzira na bilo kakvu pripadnost.
Dakle, manipulator energijom (pravi) može u trenutku tijelo razložiti u energiju, bez potrebe za polaganim raspadanjem. Otuda nestanak tijela. Isto tako, nakon uskrsnuća u duhovnom tijelu, sličnom manipulacijom je napravio na kratko to duhovno vidljivim i opipljivim, radi nevjere. Zašto nije bio prepoznat nakon uskrsnuća? Radi toga šta je bio u drugom tijelu, drugačijeg lika, duhovnom, trajnom tijelu.
ne, ja nisam nikakav tragač, jednostavno sam spoznao činjenicu da u svom životnom vijeku ne mogu dobiti odgovore na svoja pitanja, ali eto ti si taj koji zna!
pa eto da zanemarimo dio čovječanstva druge religije koji ne poznaju ni kršćanskog Boga ni Adama i Evu i da se vratimo na samog Isusa.
po tebi on je svoje tijelo razložio u energiju i nitko prije i nitko poslije njega!
zašto ?
po starom zavjetu Bog je komunicirao s Mojsijem na svetoj gori, ali izgleda da je puknuo telefon pa više ne komunicira s ljudima!
zašto?
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :
700 / 999700 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]