Hemeroidi

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Hemeroidi

Postaj by Hitman on uto sij 27, 2009 6:12 pm

Imate li ih? Mogu li se oni izliječiti?
Hitman
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 6573
Reputacija Reputacija : 63
Godina imam : 2016
Započeo/la tema :
257 / 999257 / 999

[Vrh] Go down

Re: Hemeroidi

Postaj by goc on uto sij 27, 2009 6:14 pm

nemam ih
goc
Docent foruma
Docent foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 10221
Reputacija Reputacija : 258
Godina imam : 26
Započeo/la tema :
62 / 99962 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Neu on pet vel 26, 2010 10:28 pm

Bobičastim voćem pobjedi hemoroide

Izbjegavaj crveno meso, mesne prerađevine, čokoladu, kavu i alkohol

Iako su uglavnom bezopasni, hemoroidi mogu biti prilično neugodni. U borbi s njima najučinkovitiji saveznik može ti biti pravilna prehrana te puno vode i biljnih čajeva, a koje točno namirnice, ali i životne navike olakšavaju simptome hemoroida, ili sprječavaju njihovu pojavu otkriva ti nutricionistica dipl. ing. Sandra Krstev Barać

Prema procjenama, tijekom svog života čak preko dvije trećine ljudi u svijetu vodi bitku s hemoroidima, bolesti proširenih krvnih žila unutar i oko anusa te donjeg dijela rektuma. Na hemoroide nije imun nitko pa tako podjednako pogađaju i muškarce i žene i mlade i stare. Iako su uglavnom bezopasni, mogu biti prilično neugodni zbog područja kojeg zahvaćaju.

Hemoroidi su najčešće posljedica dugog sjedenja ili stajanja pa su vrlo rašireni među poslovnim ljudima koji većinu dana provode u uredu. Čimbenici koji povećavaju mogućnost pojave hemoroida su pretilost, zatvor, naprezanje pri pražnjenju crijeva, kronični proljev, trudnoća i podizanje teških tereta.

Provjeri koja hrana pomaže, a koje odmaže kod zatvora!
Neugodni simptomi

Specifične simptome hemoroida teško je zanemariti. Osjetljivo područje anusa intenzivno svrbi, a moguća je i pojava žarenja i boli različitog intenziteta. Pojava svijetle krvi i sluzi na stolici simptom je koji obično ozbiljno zabrinjava oboljele osobito ako krvarenje prati osjet čvorića unutar i oko analnog otvora. Iako nimalo ugodni, u zdravstvenom smislu ne predstavljaju veliku opasnost, osim što učestalo i dugotrajno krvarenje može uzrokovati anemiju zbog gubitka željeza.

Izvor:zdravakrava.hr

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86924
Reputacija Reputacija : 4928
Godina imam : 28
Započeo/la tema :
999 / 999999 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Melinda on sub vel 27, 2010 8:46 am

brrrr zvuči gadno...

Specifične simptome hemoroida teško je zanemariti. Osjetljivo područje anusa intenzivno svrbi, a moguća je i pojava žarenja i boli različitog intenziteta. Pojava svijetle krvi i sluzi na stolici simptom je koji obično ozbiljno zabrinjava oboljele osobito ako krvarenje prati osjet čvorića unutar i oko analnog otvora. Iako nimalo ugodni, u zdravstvenom smislu ne predstavljaju veliku opasnost, osim što učestalo i dugotrajno krvarenje može uzrokovati anemiju zbog gubitka željeza.
Melinda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 27.08.2009
Broj postova : 1605
Reputacija Reputacija : 223
Započeo/la tema :
10 / 99910 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by scorpio57 on sub vel 27, 2010 8:50 am

Imam nažalost
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 59
Započeo/la tema :
65 / 99965 / 999

[Vrh] Go down

Neugodni i bolni hemoroidi

Postaj by tonio11 on sub lip 19, 2010 9:53 am

O hemoroidima se otvoreno ne priča. Oni su neugodna pojava koju skrivamo od drugih. U ljekarnama često slažemo da mast kupujemo zapravo svojoj baki. No činjenica je da su hemoroidi veoma česta pojava, pogotovo u današnje vrijeme kada većinu radnog vremena provodimo uz računalo. Vrste hemoroida Hemoroidi su proširene krvne žile na području anusa. Razlikujemo dvije vrsta hemoroida – vanjske i unutarnje. Unutarnji hemoroidi nalaze se iznad kružnog sinkteričnog mišića koji drži anus zatvorenim. Oni su češća pojava i mogu uzrokovati i krvarenja. Za razliku od unutarnjih, vanjski hemoroidi su vidljivi i mogu se napipati prstima... Iako nisu nimalo opasni, hemoroidi vam mogu zadati priličnu neugodu, i to zbog mjesta na kojem se nalaze. Hemoroidi su otečene krvne žile koje se nalaze u i oko anusa te donjeg dijela rektuma, proširene pod pritiskom (slično kao kod proširenih vena na nogama). Hemoroidi mogu nastati zbog genetskog faktora, dugog sjedećeg ili stajaćeg perioda, te teškog podizanja. Također, hemoroidi se često znaju javiti i u trudnoći. Hemoroidi mogu biti unutarnji ili vanjski i oba mogu postati iznimno bolna.

Iako se ranije smatralo da se hemoroidi više javljaju kod osoba starijih od 45 godina, zadnjih su godina i mlađe generacije počele sve više bolovati od ovog problema. Razlog tomu je često sjedenje ispred računala i premala tjelesna aktivnost, tako da, ako se prepoznate u tome, pokušajte razmisliti o promjeni stila života.

Prevencija i liječenje

Najbolje rješenje kod hemoroida je prevencija. Uz izbjegavanje podizanja teških predmeta, te dugog stajanja, najučinkovitija prevencija uključuje zdravu prehranu! Znači, minimalno pet puta na dan jedite voće i povrće koje sadrži puno vlakana, a obavezno jedite i integralne žitarice, te svu laganu i kuhanu hranu. Ukoliko imate problem sa zatvorom, pojedite dva zrela kivija. To bi trebalo riješiti vaš problem.

Pijte najmanje osam čaša vode ili biljnih čajeva dnevno. Osnovni razlog ovakve prehrane je da se postigne redovita i mekana stolica.
Postoje i mnoge kreme koje mogu olakšati vaše simptome. Pokušajte pronaći neku koja sadrži lijesku.

Jedite povrće i voće (trešnje, borovnice, kupina...) bogato flavonoidima, jer oni jačaju vene. Za liječenje hemoroida možete koristiti i dodatke prehrani poput vitamina C.

Uz brigu o prehrani, veoma je važna i redovita higijena, kao i redovito mijenjanje donjeg rublja.

Izvor: http://dnevnohr.com/Zdravlje/neugodni-i-bolni-hemoroidi-1-dio.html

tonio11
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 02.03.2010
Broj postova : 25
Reputacija Reputacija : 4
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on sub lip 19, 2010 12:15 pm

nemam živaca čitati ovo sve što si napisao,
ali prije dvadeset godina sm imao probleme s hemeroidima!
riješenje je jednostavno- detoksikacija i gladovanje-
ne jedeš ništa 42 dana i poslije toga sigurno nećeš imati ni hemeroide!
preporuka-
knjiga danijel reid- metoda detoksikacije organizma.
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27698
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
700 / 999700 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Neu on sub lip 19, 2010 11:39 pm

jel hemeroid strši iz anusa onako veličine bobi flipsa?ako da, kako ta osoba koja ga ima ide kakat? Laughing

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Započeo/la tema :
999 / 999999 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Mass on sub lip 19, 2010 11:41 pm

Mislim da mu je veći problem obrisat Very Happy
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 29
Započeo/la tema :
200 / 999200 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Neu on sub lip 19, 2010 11:42 pm

bljak. to ko da ti viri glista iz anusa. čak se ta osoba ne može ni j.. u anus.

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Započeo/la tema :
999 / 999999 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on ned lip 20, 2010 10:58 am

vrlo česta pojava, koja nastaje zbog slabe cirkulacije i loše prehrane-
tvrda stolica i porod su česo uzročnici pojave hemeroida-
problem nastaje kada hemeroidi prokrvare- a izmet je ipak otpad koji zagađiuje ranu!
poznato je da je tin ujević umro zbog sepse uzrokovane hemeroidima!
lječnici preporučuju operativni zahvat, ali ja se s tim nikako ne slažem!
dovoljno je promjeniti način prehrane i baviti se fizičkim aktivnostima!
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27698
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
700 / 999700 / 999

[Vrh] Go down

Hemeroidi

Postaj by scorpio57 on čet lis 14, 2010 5:36 pm

Najčešći uzrok nastanka hemeroida je naprezanje kod crijevne peristaltike (pokreta crijeva). Dodatni elementi su: trudnoća, nasljedstvo, starenje, kronični zatvor, proljev, dugotrajno sjedenje, analne infekcije.

Hemeroidi mogu biti vanjski ili unutarnji. Unutarnji nastaju blizu početka analnog kanala, a vanjski na analnom otvoru. Hemeroidi katkad izbiju izvan anusa..

To je bolest koja izaziva smetnje u velikog broja bolesnika. Izaziva i razne nedoumice, kao i strahove, pogotovo od malignog oboljenja. S jedne strane taj je strah pozitivan jer "tjera" ljude k liječniku, no iako je taj strah u većini slučajeva neopravdan, dolazak k liječniku omogućava dijagnosticiranje nekog težeg oboljenja, doduše u vrlo malom postotku. Iako postoje razne pretpostavke, pravi je uzrok nastanka hemoroidalne bolesti nepoznat.
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 59
Započeo/la tema :
65 / 99965 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content