Kršćanstvo - katolici

Stranica 5 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Kršćanstvo - katolici

Postaj by Mihael12 on čet svi 16, 2013 3:16 pm

Iron Man je napisao/la:Mihael, imaš žuti karton zbog postanja desetak odgovora i slika svake sekunde. Smiri malo hormone, imaš pdf. "fotografije" ako hoćeš slike stavljati a ovdje u raspravi nema smisla.
Zasto bih trebao biti uzrujan, pojasni mi? Mislim, da je upravo obrnuto.
Pa ja mislim, da ove slike imaju smisla, jer su dokazi za ljepotu krscanske kulture.
Pa pogledaj kako se zove ovaj Topic?

Sumnjam da bi imalo smisla postati ove slike na pdf. fotografije, jer se radi o dokumentiranju krscanstva i krscanske kulture. To su argumenti, prijatelju!

Zato je po mom misljenju postanje slika dokumentacija teme, a ne spam, pa bi cak bilo pozeljno, da svaki onaj, koji zeli osvijetliti krscansku kulturu i krscanstvo postira nesto u prilog te argumentacije.

Hvala na zutom kartonu, niti ce biti prvi niti posljednji, ako se uzme u obzir vasa nedosljednost!

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by damfisk on čet svi 16, 2013 4:32 pm

Mihael12 je napisao/la:
Kod takvih strucnjaka nije ni cudo, da ste toliko napredni i zdravi.
Duhovna higijena vam je najcrnji talog scijentizma.

Naprednost i zdravlje, u prvom redu duhovno, se očituje u odbacivanju kojekakvih vjerskih budalaština.

Duhovna higijena, čista i najčišća, postiže se jedino spoznajom da su vjerska "učenja" najobičnije sranje.

A najljepša stvar u cijeloj toj priči jest ovo: da bi se to postigla takva naprednost, takvo zdravlje i takva duhovna higijena, dovoljno se samo koristit mozak. Ništa više od toga.

papa
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8251
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 40
Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Neu on čet svi 16, 2013 4:59 pm

Mihael, pokaži poštovanje prema moderatoru. Dobio si karton jer ne koristiš edit ili multikvote, sve te sliek su mogle ić u jedan post. Zabranjeno je slanje posta iza posta u jednom danu, dok ti netko ne odgovori na zadnji post.

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86924
Reputacija Reputacija : 4928
Godina imam : 28
Započeo/la tema :
999 / 999999 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Mihael12 on pet svi 17, 2013 11:03 am

Neu je napisao/la:Mihael, pokaži poštovanje prema moderatoru. Dobio si karton jer ne koristiš edit ili multikvote, sve te sliek su mogle ić u jedan post. Zabranjeno je slanje posta iza posta u jednom danu, dok ti netko ne odgovori na zadnji post.
Draga Neu,
i njega kao moderatora i tebe kao administratoricu, ja iskljucivo postivam, cijenim i podrzavam u vodjenju ovoga foruma, na dobrobit sviju. Nastojat cu koristi sve mogucnosti ovoga foruma, medjutim, kako bi ozivili i vitalizirali rad foruma, postiranje vise postova u jednoj seriji, nebi trebalo sankcionirati, jer ja osobno navracam na forum, kako bih "an block" ostavio odgovore svim diskutantima koji apliciraju na moje postove.

Ako si misljenja, da je to kaznjiv cin, onda se ja slazem sa tvojim misljenjem jer ti vodis ovaj forum, a na meni je producirati sto manji broj zutih kartona. Nadam se da nece biti toliko tragicno, ako me ponekad i baniras, jer to je tvoja zadaca, a moja "sudbina".
Pozdrav ljepotice i puno uspjeha u radu, a i baniranje je dio tvog Rada. papa

Mihael12
Privremeno baniran/a

Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by minutus on sub pro 28, 2013 2:26 pm

ne nalazim ništa lošeg u dokumentiranju kršćanske kulture - ni u mnogo postova s mnogim slikama. primijetio bi ovdje privrženost stvarima, palačama, insignijama moći i bogatstvu. samo gdje je čovjek? za boga da ne pitam.
eto, može mihael dokumentirati novi prsten crkava i zbrojiti trošak gradnje i održavanja do danas. to sve je financirano pljačkajući i zaduživajući ovu zemlju, za šta su pozivali mlade ljude izboriti se i žrtvovati svoje zdravlje i živote.

i sad posve nepovezano, jer bi kršio neko pravilo ako bi napisao zasebni novi post, kako to spada.
zadnjih mjeseci razbojnički kartel je pokrenuo kampanju, u kojoj tvrdi da nikad nisu bili izloženi progonstvu, u toj mjeri kao danas.
to je licemjeran bezobrazluk uoči neprekidnih križarskih razaranja, klanja, pohoda, oslobođenja itd. na bliskom istoku i u prednjoj aziji, te na kontinentu na kojem silom država od ljudi otimaju lovu. haleluja
minutus
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.12.2009
Broj postova : 1918
Reputacija Reputacija : 367
Godina imam : 63
Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Mihael12 on sri lis 01, 2014 7:00 am

minutus je napisao/la:ne nalazim ništa lošeg u dokumentiranju kršćanske kulture - ni u mnogo postova s mnogim slikama. primijetio bi ovdje privrženost stvarima, palačama, insignijama moći i bogatstvu. samo gdje je čovjek? za boga da ne pitam.
eto, može mihael dokumentirati novi prsten crkava i zbrojiti trošak gradnje i održavanja do danas. to sve je financirano pljačkajući i zaduživajući ovu zemlju, za šta su pozivali mlade ljude izboriti se i žrtvovati svoje zdravlje i živote.

i sad posve nepovezano, jer bi kršio neko pravilo ako bi napisao zasebni novi post, kako to spada.
zadnjih mjeseci razbojnički kartel je pokrenuo kampanju, u kojoj tvrdi da nikad nisu bili izloženi progonstvu, u toj mjeri kao danas.
to je licemjeran bezobrazluk uoči neprekidnih križarskih razaranja, klanja, pohoda, oslobođenja itd. na bliskom istoku i u prednjoj aziji, te na kontinentu na kojem silom država od ljudi otimaju lovu. haleluja
Oni koji najvise progone i maltretiraju najvise se i tuze na to. Komunisticka bratija i danas progoni krscane iskljucivo jer su krscani, dakle religiozni ljudi.

Pozoivati se na krizarske ratove kada se zeli optuziti krscanstvo, koji su bili potpuno legalni i nisu bili cin agresije na neku zemlju ili narod, pokazuje mi debilnost osobe koja je to pisala. Krizarski ratovi su bili legalna obrana krscana od najezde muslimanskih hordi, koje i danas haraju bliskim Istokom, a komunisticki kreteni i zelenasi ih i danas podrzavaju u njihovom barbarizmu i nekulturi. To mogu ciniti iskljucivo zlonamjerni ljudi i mrzitelji krscanstva, kao ti. Da si bar malo pametniji, a kako vidimo nisi, znao bi, da je nasa europska kultura krscanska kultura i tu nema pogovora. Zato je zadaca sviju nas, bili mi krscani ili bilo koje druge orijentacije, voditi brigu o krscanskoj kulturi i svemu lijepom sto nam je podarila i u amanet dala. Samo budaletine tvoga kova i nerazuma misle tako kao ti, jer bez krascanske kulture mi nismo apsolutno nista.

Sto se tice progona krscana u svijetu, ta vijest je i istinita i porazna za ovaj svijet, a danas se po podatcima svjetskih i UNO- statistika moze jasno vidjeti, da su krscani jedina religija koja se progoni. Oko 200 milijuna krscana je danas izlozeno masovnim progonima, pljacki i ubijanju, diljem svijeta, a najvise u komunistickim i islamskim zemljama. Svaki onaj koji zeli negirati ove cinjenice obicni je ali opasni debil i lazov.
Referencije CSI i OPEN DORS:
Welt: 200 Millionen Christen werden verfolgt
http://www.ead.de/arbeitskreise/religionsfreiheit/nachrichten/einzelansicht/article/welt-200-millionen-christen-werden-verfolgt.html
200 Millionen Christen werden wegen ihrem Glauben verfolgt
http://www.jesus.ch/neuigkeiten/international/127566-200_millionen_christen_werden_wegen_ihrem_glauben_verfolgt.html#0
200 Millionen Christen werden weltweit bedrängt und verfolgt
http://www.kipa-apic.ch/k247914
Christenverfolgung heute
Christenverfolgung ist nichts Neues. Das Feuer der Verfolgung entflammte schon ganz am Anfang der Geschichte der christlichen Kirche mit der Steinigung des Stephanus. Und es brannte auch in den darauf folgenden 2.000 Jahren. Bis zum heutigen Tag werden Gläubige unterdrückt, terrorisiert und umgebracht. Ungefähr 200 Millionen Christen gelten weltweit als religiös verfolgt. Jährlich lassen Tausende Christen ihr Leben für ihren Glauben1.
http://www.bibelstudium.de/index.php?articles/1237/Christenverfolgung+heute
200 Millionen Christen werden wegen ihrem Glauben verfolgt
http://www.livenet.de/themen/kirche_und_co/interkulturelles_mission/verfolgte_christen/127566-200_millionen_christen_werden_wegen_ihrem_glauben_verfolgt.html

Mihael12
Privremeno baniran/a

Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by minutus on sri lis 01, 2014 10:18 am

pa utipkaj si verbrechen der kirche u tražilicu. milenijski niz zločina dokumentirala je sama crkva vlastitim perom. najzanimljivija je okolnost da su se kršćani toliko reducirali na svoje fikcije da se više ne znaju služiti svojim čulima i razumom te stoga svoje zločine ne mogu zamijetiti ni u trenutku čina ni kasnije, kad vide rezultat.  
tak i tvoje buncanje nema osnove u tvom stvarnom životu, nego u onom ( ) s čim su te napunili.
za procjenu djelovanja kršćana, uostalom, ne trebam nikakvo znanje iz prošlosti ni posebnu školu. dosta je da živim u hrvatskoj. toliko o kršćanskim "vrijednostima" te invalidima, budalama, licemjerima, lažovima, kradljivcima i razbojnicima, koji te vrijednosti silom (udruženja - kao države ili neke druge razbojničke skupine) promiču. da osim svoje pohlepe i nezasitnosti imaju doista nešto vrijednog za ponuditi, ne bi to trebali drugima silom nametati. haleluja
minutus
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Mihael12 on sri lis 01, 2014 1:24 pm

minutus je napisao/la:pa utipkaj si verbrechen der kirche u tražilicu. milenijski niz zločina dokumentirala je sama crkva vlastitim perom. najzanimljivija je okolnost da su se kršćani toliko reducirali na svoje fikcije da se više ne znaju služiti svojim čulima i razumom te stoga svoje zločine ne mogu zamijetiti ni u trenutku čina ni kasnije, kad vide rezultat.  
tak i tvoje buncanje nema osnove u tvom stvarnom životu, nego u onom ( ) s čim su te napunili.
za procjenu djelovanja kršćana, uostalom, ne trebam nikakvo znanje iz prošlosti ni posebnu školu. dosta je da živim u hrvatskoj. toliko o kršćanskim "vrijednostima" te invalidima, budalama, licemjerima, lažovima, kradljivcima i razbojnicima, koji te vrijednosti silom (udruženja - kao države ili neke druge razbojničke skupine) promiču. da osim svoje pohlepe i nezasitnosti imaju doista nešto vrijednog za ponuditi, ne bi to trebali drugima silom nametati. haleluja
Ma daj debilna komunisticka bitango, optuzi svoju zlocinacku bagru, a pusti krscanstvo na miru, jer krscanstvo zivi vec 300 godina u sekularnom svijetu i nema veze sa ratnim pohodima i progonima drugih religija ili nacija.
Svoju psihopatologiju lijeci u odredjenim ustanovama, a ne u javnim medijima. spam

Mihael12
Privremeno baniran/a

Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by minutus on sri lis 01, 2014 4:05 pm

upravo tvoj nastup otkriva onu veliku suprotnost između lijepih riječi i navodnih dobrih namjera te pokvarenog čovjeka u stvarnosti. viš, isus krist, iza čijeg imena skrivaš svoju oholost, glupost i agresivno nasrtanje, tipično obilježje zaglupljenih vjerskih ekstremista, nije nikad ništa rekao o komunističkim bitangama. to je izum tvojih svećenika.
minutus
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Mihael12 on čet lis 02, 2014 10:24 am

Tipicno za komunisticke bitange! Svi moraju biti ono cime ih oni smatraju. Projekcije devijantnih psihopata ne tangiraju me bas puno!

Mihael12
Privremeno baniran/a

Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by damfisk on čet lis 02, 2014 10:46 am

Znači da ne pridaješ važnost svojim riječima?
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8251
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 40
Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by minutus on čet lis 02, 2014 11:08 am

Mihael12 je napisao/la:Tipicno za komunisticke bitange! Svi moraju biti ono cime ih oni smatraju. Projekcije devijantnih  psihopata ne tangiraju me bas puno!

kad se baviš bogoslužjem - ili je to sad to?
minutus
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by minutus on čet pro 25, 2014 9:45 am

Neu je napisao/la:...
Glavne kršćanske vjerske istine definirane su u antici na prvim ekumenskim koncilima i uglavnom ih prihvaćaju sve kršćanske vjeroispovijesti. U kršćanstvu je pet glavnih istina:

1.    monoteizam (postojanje jednoga transcendentnoga Boga, različita od svijeta, čija je objava sadržana u Svetom pismu) i Trojstvo (u Bogu su tri osobe: Otac, Sin i Duh Sveti)
  2.    stvaranje i providnost (Bog je sve stvorio, sve uzdržava i svime upravlja)
  3.    utjelovljenje i otkupljenje (Sin je Božji postao čovjekom radi njegova spasenja)
  4.    besmrtnost ljudske duše i uskrsnuće tijela
  5.    posljednje stvari (raj ili pakao) uvjetovane su milošću Božjom i čovjekovim etičkim ponašanjem.

Preuzeto s wikipedie

--------------------------------------------------------------------------------------------
Nevjerojatno da u 4 godine od kako forum postoji nije otvorena niti jedna tema o Kršćanstvu.

Tko je uopće katolik na forumu, tko sebe smatra kršćaninom? Što mislite o ovoj vrsti religije?

Što vam se kod nje sviđa a što pak ne?

povodom velike rutinske predstave  bedara  velikih rutiniranih razbojnika i grabežljivaca,
imao bi ja još nešto za reći:

pukim riječima se može svašta staviti u svijet riječi. riječi su modulirane vibracije zraka, napisane slovima, kao note glazbe.
istina je nešto što se može doživjeti alatima našeg tijela. alati našeg tijela su naša poznata i nepoznata čula, um i pomagala/instrumenti, koja smo našim umom izmislili ili pukim slučajem otkrili. što se ovdje naziva istinom, su izmišljotine, koje nemaju podršku u stvarnosti. one su štoviše u izravnoj suprotnosti s onim, što možemo doživjeti. istinu, stvarnost, ne možemo odrediti onim, što nam se dopada, što netko kaže, piše ili izmišlja. ne postoji istina, koja ne korespondira sa svim drugim istinama, sa stvarnošću. tek interakcija, povezanost i kauzalnost sa svim drugim pojavama, stvarima, preobrazbama, promjenama i pokretima, otkriva i identificira istinu.
legalno je postaviti pitanje i razmotriti kome takve izmišljotine na koji način koriste.
s gledišta evolucije i života na zemlji, je zavaravanje jedna od važnijih metoda opstanka parazita, razbojnika i njihovih žrtava/plijena. razbojnici su oni, koji drugima silom i prevarom nešto uzimaju. to se odnosi na sva živa bića, ne samo na ljude.
prvi kršćanski judejski sektaši, kao mnogi koji su ih slijedili, očekivali su vrlo bliski smak svijeta i ponovno pojavljivanje isusa. propast očekuje onaj, tko ju ima pred očima, a isus stoji za nešto dobro i suprotno. sada već 2000 godina nebrojene generacije praznovjernih i dezorijentiranih žrtava razbojnika i parazita očekuju povratak isusa, poboljšanje u ljudskom svijetu, koji razaraju, osiromašuju i sakate upravo oni zbunjeni i dezorijentirani, koji ga ne žele primiti na znanje, uvažiti i sačuvati. ljudski svijet je životna zajednica, koju još nismo i nikad nećemo u potpunosti prepoznati jer smo ograničeni našim tijelom i njegovim osobinama i svojstvima. osobine i svojstva tijela ograničena i određena su našom životnom okolinom, kao krtice, ptice, šišmiši, stoka, ribe razne biljke, gljive i drugo življe, koje svako za sebe predstavlja jedan dio i komponentu u mreži i lancu međusobne ovisnosti i uvjetovanosti. neobuzdan razbojnički mentalitet, zastupljen u nerealnom agresivnom kršćanskom nauku i zahtjevu (ličiti izmišljenom bogu jahve) osiromašuje nas, našu životnu okolinu, razara i osiromašuje naše životne osnove i pravi naš život sve oskudnijim mučnijim i težim. taj razbojnički mentalitet očitava se u privatizaciji obilja života, oduzimanjem drugima. ali nitko ne može više, nego dati tijelu što treba. sve drugo pravi bolestan um. u tom smislu, želim nam svima zdravlje i ozdravljenje. tko se brine za potrebe svog tijela, zbrinuo je i održao zdravim i svoj um. umobolne predstave predstavnika crkve su verbalno uljuljavanje, dezorijentacija, zbunjivanje i zaglupljivanje žrtava, kojima otimaju prirodno obilje života. oni žderu svoj vlastiti naraštaj i leglo. takav oblik života naravno ne može i neće dugo opstati. kad se ovaj prirodni pokret iscrpi, nestat će sve što nam je blisko i lijepo, sve što iz naše životne sfere možemo zamijetiti. živjet će posve drugi i drukčiji iz drugih grana evolucije iz drugih životnih sfera, koji nisu u ratu, nego u skladu sa svijetom u kojem i od kojeg žive.
minutus
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by eva kant on pet pro 26, 2014 10:42 am

Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18715
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
92 / 99992 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Neu on sri vel 11, 2015 7:48 pm

Na mrezi tv je postavljeno pitanje TKO MOZE VRATITI NADU HRVATSKOJ i 83% ljudi je glasalo za ISUSA

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86924
Reputacija Reputacija : 4928
Godina imam : 28
Započeo/la tema :
999 / 999999 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Nemo on sri vel 11, 2015 8:34 pm

Neu je napisao/la:Na mrezi tv je postavljeno pitanje TKO MOZE VRATITI NADU HRVATSKOJ i 83% ljudi je glasalo za ISUSA

hahahhahaha nemoj zezat hahhaa
Nemo
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 10.01.2015
Broj postova : 2114
Reputacija Reputacija : 163
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
4 / 9994 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by RobinUd on sri vel 11, 2015 10:16 pm

Neu je napisao/la:Na mrezi tv je postavljeno pitanje TKO MOZE VRATITI NADU HRVATSKOJ i 83% ljudi je glasalo za ISUSA

Nada je besplatna....
I neucinkovita.
Zato se tako zove.
RobinUd
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.01.2009
Broj postova : 1457
Reputacija Reputacija : 182
Godina imam : 65
Započeo/la tema :
0 / 9990 / 999