Šta je to Google Adsense?

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Šta je to Google Adsense?

Postaj by Gost on sub kol 28, 2010 12:03 pm

Google Adsense je besplatan i jednostavan način da web izdavači zarade na svojim sajtovima jednostavnim prikazivanjem ciljanih Google oglasa.

Google je odavno prestao biti samo internet tražilica, a predpostavlja se da Google najviše zaradjuje od onih koji se žele reklamirati na Google Adsensu odnosno od oglašivača.

Da li će Google sigurno isplatiti moju zaradu?
- Da, Google će vam sigurno isplatiti samo ako ne varate. Google Adsense, kako stručnjaci kažu, nikada neće biti scam, jer su oni jedna od najmoćnijih i najbogatijih firmi na svijetu.

Koliko ću zaraditi na Google Adsenseu?
- Zarada zavisi od posjeta i broja klikova na oglasima. Ukoliko imate veliki broj posjeta na sajtu, a mali broj klikova na oglasima, zarada će biti manja. Neka standardna varijacija izmedju prikazivanja i klikova je 100:1, i u tom slučaju bi za jedan klik mogli zaraditi i do €0.10.

Šta mi treba za Adsense i kako ću dobiti zarađene novce?
- Za Google Adsense vam je potreban samo web sajt. Nakon registracije za Google Adsense, na vaš e-mail stići će konfirmacijski link koji ćete slijediti i koji će vas dovesti do Adsensa kako bi potvrdili vaš nalog. Oglase dobijate kao javascript kod kojeg postavljate na različita mjesta na vašem sajtu. Kada ste zaradili 100$ (ili €70), kolika je minimalna isplata, Google će vam poslati ček na vašu kućnu adresu koju ste naveli prilikom registracije.

Da li mi Google može blokirati Adsense?
-Naravno. To se sigurno neće desiti slučajno nego će sve biti iz očitog razloga. Neki od najčešćih razloga blokiranja Adsense računa su korištenje Adsense-a na više web sajtova, očito navođenje na klikove ili neki drugi prekršaj.
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Re: Šta je to Google Adsense?

Postaj by Neu on sub kol 28, 2010 12:09 pm

+ za temu. e ja to imam, ali ja to ne koristim. (imam u admin panelu i regana sam na to) ne znam se služit s tim. tj nisam se ni trudila.

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86924
Reputacija Reputacija : 4928
Godina imam : 28
Započeo/la tema :
999 / 999999 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sub kol 28, 2010 12:14 pm

Neukrotiva je napisao/la:+ za temu. e ja to imam, ali ja to ne koristim. (imam u admin panelu i regana sam na to) ne znam se služit s tim. tj nisam se ni trudila.
Ja imam i zarada je slaba fiju
Više zaradiš ako odeš prosit po gradu jao
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Neu on sub kol 28, 2010 12:17 pm

ma meni ne treba zarada na forumu. ne bi voljela zarađivat na forumu. nije mi to fora. imala bi filing kao da držim forum zbog novaca a ne zbog zabave. jebeš to. nego meni su rekli da je Google Adsense neka dumina koja prati odakle ti dolaze nečiji posjeti, i da se preko tog može vidjet IP, i da se može vidjet ako neko ima dupli nick itd. ja to ne kužim. ne znam kak se to gleda preko tog pa ni ne koristim.

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Započeo/la tema :
999 / 999999 / 999

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sub kol 28, 2010 12:23 pm

google analytics je za detaljnu statistiku odakle ljudi dolaze, po kojim ključnim riječima i tako... Ja to koristim i vidim iz kojeg mi grada (države) dolazi najviše ljudi kao
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Neu on sub kol 28, 2010 12:23 pm

e to je to, na to sam mislila , pa sam mislila da je to ovo. stidljivko

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica